2018’E VEDA

Twitter
Visit Us
Follow Me
Tweet
Whatsapp
Facebook
LinkedIn

Ben buraya bir yazı yazamadan koskoca sene bitti! Yalnız iyi çalıştık, yattık kalktık çalıştık, arada gezdik sonra yine çalıştık. 2019’dan isteğim yazmaya daha çok vakit ayırabilmek. Anlatmak istediğim o kadar çok şey var ki anda birikenler taşar oldu.

Aslında düşündüm de bütün gelgitlerine rağmen 2018 hiç de fena geçmedi. Yerleşik hayata geçip kendi işimi kurmam attığım iki dev adım. Sosyal medya kullanımımı (Twitter hariç) neredeyse sıfırladım, insan azalttım, maneviyat çoğalttım. Umarım kutlamayı unuttuğum doğum günleri ve kalplemediğim fotoğraflar için kusuruma bakılmıyordur.

8 Mart 2018, Londra

İdeal kiloma yaklaştım ve sigarayı yine bırakamadım. Biraz aşksız geçti ki zaten bu bünye zor düşer o kuyuya. Diğer yandan bütün olduramayışların yaratıcılık hanemde çıkardığı titreşimleri daha bir sever oldum.

Müzik adına biraz kısır yıldı yalnız. Eskileri döndürüp döndürüp dinledik resmen. Sene boyunca izlediğim toplam film sayısı da 25i geçmez muhtemelen. Netflix’i de Wild Wild Country’de bıraktım şimdilik. Bu sene daha çok şey izlerim diye düşünüyorum. Game Of Thrones finali ve Cosmos 2 heyecanla beklediklerim.

Dün baktım, sene başındaki okuma listemi ikiyle çarpmışım. Harari’nin bütün kitapları ve Elif Şafak’ın Aşk romanı derinimde bir yerlere indi ve kaldı. Storytel en çok kullandığım uygulama olarak seneyi tamamladı.

Seneyi dışarıdan hiç yemek sipariş etmeden bitirdiğim için kendimi tebrik ediyorum, zincir kırılmadı! Her gün yemek yapıyorum ve bundan acayip keyif almaya başladım. Son birkaç aydır ketojenik besleniyor oluşum da mutfakta geçirilen vakti katladı.

Aslında bu ‘Keto’ mevzu için ayrı bir yazı yazmalı. Son senelerde verdiğim en doğru karar olduğunu düşündüğümden üzerine uzunca konuşasım var. Hatta bu yolda öğrendiklerimi bir podcaste mi döksem? Bakalım.

Hoş geldin 2019, daha şimdiden çeneme vurdun.

Leave a comment

Twitter
Visit Us
Follow Me
Tweet
Whatsapp
Facebook
LinkedIn

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.