14 ŞUBAT DOSYASI: SEVGİLİYE TEKNOLOJİK HEDİYELER

Twitter
Visit Us
Follow Me
Tweet
Whatsapp
Facebook
LinkedIn

Şahsen sevene her gün Sevgililer Günü diye düşünsem de, malum gün yaklaşıyor ve “sevgilime ne hediye alacağım” sorusu çoğunuzun kafasında dönmeye başladı, biliyorum. Hediye seçmek zaten hali hazırda zor bir durum, hele ki değer verdiğimiz, herşeyin en iyisini istediğimiz biri söz konusu olunca, gel de bul bakalım. O halde sorunsalımız belli, shipping için daha da geç kalınmadan bu meseleyi hep beraber bir masaya yatıralım. İşte Sevgililer Günü için sevgilinize alabileceğiniz 10 teknolojik hediye önerisi:

1. Akıllı Telefon Projektörü: Akıllı telefonunuzu projeksiyon cihazına çevirerek, fotoğrafları ve videoları duvarınıza yansıtmanıza olanak sağlayan bu minik kutucukları piyasada ortalama 70TL civarına bulmak mümkün. Değişik markalarda, farklı alternatifler mevcut. Benim dikkatimi çekenlerden biri SmartPhone Projector oldu, retro tasarımıyla oldukça hoş göründüğünü düşünüyorum.

2. Waka Waka Harici Sarj Ünitesi: Piyasada bir sürü harici sarj ünitesi mevcut ancak Waka Waka onlardan birkaç özellik ile ayrılıyor. Bunlardan ilki ve bence en önemlisi: güneş enerjisi ile çalışıyor olması. Özellikle yaz tatilleri için hayat kurtarır nitelikte bir hediye olabilir. Plajda, teknede, kampta, festivalde… hangimiz priz aramadık ki? Waka Waka’nın güneş enerjisi ile tamamen sarj olması 12 saat sürüyor. Su geçirmez oluşu ve küçük ışıkları sayesinde fener olarak kullanılabilmesi de diğer artıları. (Fiyat: 80$)

3. Dijital Fotoğraf Çerçevesi: Öyle düşünüyorum ki, çerçeve içinde fotoğraf hediyesi almayan yoktur aranızda. Herşey dijitalleşmeden önce fotoğraf ne kadar da değerliydi, şimdi herkesin cebinde telefon, istediğimiz her anı ölümsüzleştirebiliyor ve bunu anında istediğimiz gibi paylaşabiliyoruz. Hal böyle olunca da, fotoğraf hediyelerinin bir anlamı kalmaz oldu. Değişen herşey gibi, dijitalin işin içine girmesiyle, fotoğraf çerçevelerimiz de değişti. Artık bir kare iki kare değil, bütün bir yıl çektiğimiz fotoğrafları tek bir çerçeveye sığdırabiliyoruz. Klasik hediyeleri sevenlere tavsiye olunur. (Fiyat 100-750TL arasında)

 

4. Sphero: Çocuk ruhundan taviz vermeyenler için eşsiz bir hediye ? iPhone, iPad veya iPod touch’ınız ile kontrol edebildiğiniz bu küçük ışıklı topla oynamak için 25’ten fazla farklı uygulama seçeneği mevcut. İlk bakışta basit bir oyuncak gibi görünse de, gerçek ve sanal bileşenleri benzersiz şekilde harmanlayan Mixed Reality adında yeni bir oyun türü sunan Sphero farkını ortaya koyuyor. (Fiyat: 350TL)

5. Pebble Akıllı Saat:  2012 yılında 100 000$’lık yatırıma ihtiyaç duyarak yola çıkan Pebble, kısa sürede 10 000 000 $’lık yatırım alarak bir Kickstarter mucizesine dönüştü. Giyilebilir teknolojinin hızla yükseldiği şu günlerde, halen akıllı saatler içinde “en iyisi” olma sıfatını taşıyan Pebble oldukça sade bir tasarıma sahip ve hem iOS hem de Android işletim sistemleri ile uyumlu çalışmakta. (Fiyat: 99$ ve 199$’lık iki ayrı modeli bulunuyor.)

6. Jawbone UP24 Akıllı Bileklik: Sağlıklı yaşamaya özen gösteren sevgililer için uygun bir hediye olan Jawbone, ne kadar hareket ettiğinizin ve ne kadar uyuduğunuzun verilerini toplar, öğün, ruh hali gibi başka verileri de sizin eklemenize olanak sağlar. Sonra bu verilere göre size olması gereken alternatifleri sunar. Bu sayede, daha kaliteli yaşayabilmek için kendi kendinizi kontrol etmiş olursunuz. iOS sistemiyle kullanılabilienen Jawbone’un farklı renk seçenekleri mevcut. (Fiyat: 400TL)

7. Parrot MiniDrones Rolling Spider: Mashable’ın “Best Tech 2014” ödülüne sahip Rolling Spider, alıştığımız dronelardan daha küçük, daha çevik ve daha renkli. Parmağınızın bir hareketiyle 360 derecelik bir tur attırabildiğiniz bu küçük sevimli oyuncağı iPhone, iPad veya iPod’umuz ile kontrol edebiliyoruz. Mavi, kırmızı ve beyaz olarak 3 farklı renk seçeneğine sahip Rolling Spider, çıkarılabilen tekerlekleri sayesinde, yerde, tavanda, duvarda ve havada gezinebiliyor. (Fiyat 470TL)

 

8. Mr. Coffee Akıllı Kahve Makinesi: Eğer sabah gözünü açar açmaz kahve arayan bir sevgiliniz varsa bu hediye tam ona göre. Mr. Coffee, hem iOS hem de Android işletim sistemi ile uyumlu çalışan “akıllı” bir kahve makinesi. Yani siz yatağınızdan kalkmadan evi kahve kokusuyla dolduran bir teknolojiden bahsediyoruz, üstelik piyasadaki normal kahve makinelerinden daha hızlı. Tamamen zaman kazanmak amaçlı geliştirilen bu ürüne çevremizde henüz pek sık rastlamasak da, ileride her kahve severin evinde bunlardan bir tane bulunacağını düşünüyorum, belki ilklerden biri sizin sevgiliniz olur ? (Fiyat: 150$)

9. Marley – Bag of Riddim iPhone Girişli Taşınabilir Hoparlör: House of Marley, Bob Marley efsanesini ve Bob Marley’nin eşitlik, beraberlik, doğaya saygı, yardım severlik gibi değerlerini desteklemek amacıyla yaratılmış. Stil, estetik ve kaliteyi doğaya dost ürünlerle birleştiren markanın Bag of Riddim taşınabilir hoparlörü, müziğini her yere taşımak isteyenler için güzel bir alternatif. Özel tasarımıyla çanta görünümünde olan hoparlöre isterseniz Bluetooth ile de bağlanabiliyorsunuz, ayrıca uzaktan kumanda da hoparlör ile beraber geliyor. (Fiyat: 700-1100TL)

bag-of-rhythm-marley-hoparlor

10. GoPro Hero4: Tüm zamanların en gelişmiş GoPro’su olma özelliğine sahip Hero4 geliştirilmiş görüntü kalitesi ve 2 kat hızlı işlemcisiyle, alıştığımız GoPro standartlarını bir üst seviyeye taşıyor. Özellikle adrenalin sporlarını sevenlerin vazgeçilmezi bu minik kamera, kaçırmak istemediğiniz anları kaydetmek için her yere sizinle gelebilir. İster denize dalın ister dağa tırmanın, zor koşullarda kaliteli çekim yapmak üzere tasarlanmış Hero4, listenin geri kalanına göre biraz yüksek bir fiyata sahip olsa da buna değer düşüncesindeyim. (Fiyat: 1350TL)

Herkese sevip sevileceği bir Sevgililer Günü dilerim, yaşasın yeni oyuncaklar (:

Leave a comment

Twitter
Visit Us
Follow Me
Tweet
Whatsapp
Facebook
LinkedIn

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.